Законопроект №3696: амністія 2018 року для самобуду

Даний огляд буде особливо корисним для тих українців, що мають незаконно побудовану будівлю та не встигли, або ж досі не мали наміру чи можливості отримати всі необхідні дозволи для її узаконення.

Питання про самочинне зведення об’єктів будівництва завжди було не простим, як для самих власників, так і для органів місцевого самоврядування.

Верховна Рада України 22 березня 2018 року підтвердила необхідність продовжити терміни прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу.

Цей важливий крок законодавчої влади дозволить українцям протягом 10 днів від моменту звернення легалізувати самобуд, і більше не перейматись можливими санкціями та обмеженнями.

Законопроект №3696 було прийнято рішенням 276 голосів народних депутатів та з 23 березня 2018 року він набув чинності.

Що таке самобуд і які його недоліки?

Самобудом називають нерухомість, зведену без відповідних документів на землю, з порушенням Державних будівельних норм і стандартів та/або без дозволу органів місцевого самоврядування.

Відсутність документів на легальне зведення будинку, присадибної ділянки, садового будиночку, а також господарської будівлі несе за собою ряд негативних наслідків для їх власника, а саме:

 • Знесення зведеного об’єкту;
 • Накладання штрафних санкцій;
 • Неможливість підведення комунікацій;
 • Неможливість укладання договору купівлі-продажу, оренди, дарування та залишення в спадок.

Подібні обмеження та санкції необхідні для регулювання ситуації правовідносин в цілому та ще раз нагадують власникам, що самовільне будівництво – не найкраща ідея. Будівельні об’єкти повинні бути зведені на земельних ділянках відповідного призначення, мати необхідні дозволи та відповідати державним будівельним нормам.

Вартість послуги розраховується індивідуально.

Узаконити самовільне будівництво

Як легалізувати самобуд відповідно до нового закону?

Щоб уникнути вищеперерахованих наслідків, необхідно звернутись до Органу державного архітектурно-будівельного контролю та отримати дозвіл на зведення будівельного об’єкту.

Для легалізації, відповідно до нового закону, самобуд має відповідати певним критеріям:

 • За класом наслідків (відповідальності) належати до об’єктів з незначними наслідками (СС1);
 • Бути збудованим в період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року (для індивідуальних житлових будинків, садових та дачних будинків) або ж в період до 12 березня 2011 року (стосується споруд сільськогосподарського призначення);
 • Мати загальну площу не більше 300 м2.

Зауважимо, що відповідний закон на легалізацію не розповсюджується на багатоповерхові житлові будинки та об’єкти, побудовані з істотними порушеннями законодавства.

Підсумовуючи, звернення до 31 грудня 2018 року до Органу державного архітектурно-будівельного контролю, надає кожному громадянові України, що має самобуд, протягом 10 днів з моменту подання заяви на безоплатній основі отримати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. З цією декларацією необхідно звернутись до державного реєстратора речових прав на нерухоме майно або до приватного/державного нотаріуса для реєстрації речових прав та отримання інформаційної довідки про підтвердження права власності на об’єкт нерухомого майна.

Якщо Ви бажаєте легалізувати самобуд, не заглиблюючись в бюрократичні реалії, довірте це професіоналам – спеціалістам LexStatus. Безкоштовна консультація та заявка для отримання допомоги у легалізації самостійно зведеної будівлі за номером (067) 279-89-31 або лишіть коментар у формі нижче.

Завжди з Вами!

Не втрачайте часу, нервів та грошей — звертайтесь у LexStatus і отримайте документи швидко та безболісно.

Залиште заявку та отримайте безкоштовну консультацію по всім питанням

22 комментария

 • Ольга 26.03.2018 на13:06

  Здравствуйте. Можно ли узаконить садовый дом, построенный до 2015 года, на земельный участок документов нет

  Ответить
  • LexStatus 02.07.2018 на12:56

   Здравствуйте.

   Сначала необходимо узаконить земельный участок. Мало вводных данных, чтобы определить возможность получения права собственности на садовый дом, учитывая, что он построен на не приватизированном участке.

   Советуем обратиться в местный орган самоуправления, где необходимо получить справку/распоряжение о том, что земельный участок был передан в пользование или аренду. Также получить разрешение на разработку проекта землеустройства для присвоения кадастрового номера, для аренды или присвоения права собственности.

   Когда будет этот документ, можно рассмотреть возможность узаконивания садового дома, согласно строительной амнистии 2018 года.

   Для более детальной консультации обращайтесь за номером 067 633 4000.

   С уважением, LexStatus.

   Ответить
 • Алєксєєва Олена Миколаївна 27.03.2018 на14:08

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи зможе особа оформити документи на сільськогосподарську будівлю (склад для зерна), якщо ця будівля побудована ще колгоспом і була отримана як людське майно. Документи на будівлю відсутні.
  Буду вдячна за відповідь.

  Ответить
  • LexStatus 02.07.2018 на12:56

   Доброго дня!

   Якщо земельна ділянка, на якій було збудовано будівлю, була оформлена як пай, то потрібно звернутись до сільського голови чи громади за отриманням документів, що засвідчують перехід права власності від комунального в приватне.

   Потім необхідно виготовити технічний паспорт, підготувати документи на земельну ділянку та зареєструвати у реєстратора право власності. Також отримати підтверджуючі документи з архіву, що дійсно було видано земельну ділянку конкретній особі на основі розпаювання колгоспу.

   Більше інформації про реєстрацію права власності на будівлю у Вашому випадку отримайте за номером 067 633 4000.

   З повагою, LexStatus.

   Ответить
 • Татьяна 01.04.2018 на14:32

  Надо легализовать достроенную площадь в чердачном помещении двухэтажного дома, Одесса

  Ответить
  • LexStatus 02.07.2018 на12:55

   Добрый день.

   Законопроект относится к легализации самостоятельно возведенных домов, класса СС1, до 300 м2. То есть, чердачное пристроенное помещение к ним не относится.

   Вам необходимо пройти процедуру реконструкции и регистрации. То есть создать рабочий проект, получить декларацию Д1 и дальнейшая регистрация права собственности.

   Для более детальной консультации обращайтесь за номером 067 633 4000.

   С уважением, LexStatus.

   Ответить
 • Ірина 25.04.2018 на11:08

  Доброго дня! Цікавит питання чи стосується закон №2363-VIII узаконення не цілого будинку, а добудованих до будинку 3-х кімнат ( реконструкція будинку) . І яка при цьому буде прцедура узаконення?

  Ответить
  • LexStatus 02.07.2018 на12:53

   Доброго дня.

   Даний закон стосується лише самочинно збудованих житлових, садових та дачних будинків, площею до 300 кв.м. Для Вас актуальна процедура узаконення — реконструкція будинку. Вимагає створення робочого проекту, декларації Д1 та подальшої реєстрації права власності.
   Для отримання більш детальної інформації звертайтесь за безкоштовною консультацією за номером 067 633 4000.

   Дякуємо за запитання.

   З повагою, LexStatus.

   Ответить
 • тетяна 21.05.2018 на14:36

  самочинно збудована літня кухня в 1995 році,площа35 кв. м

  Ответить
  • LexStatus 02.07.2018 на12:52

   Доброго дня.

   Закон про будівельну амністію було ухвалено та оприлюднено у квітні 2018 року, але детальні роз’яснення, щодо необхідних документів та всіх особливостей процедури реєстрації, буде надано лише у липні 2018 року. Для отримання більш детальної інформації зверніться в липні за безкоштовною консультацією за номером 067 633 4000.

   З повагою, LexStatus.

   Ответить
 • Оля 22.07.2018 на11:27

  Доброго дня! Уже конец июля, появился ли порядок ввода в эксплуатацию?

  Ответить
  • LexStatus 27.08.2018 на12:22

   Доброго дня!

   Поки що офіційних роз’яснень, щодо необхідних документів та особливостей процедури реєстрації самочинно зведених будинків, відповідно до нового закону, ще не надано. За неофіційними даними, очікуємо детальні інструкції вже у вересні цього року.

   Дякуємо за запитання! Щоб отримати консультацію, звертайтесь за номером (067) 506-07-07.

   З повагою, LexStatus.

   Ответить
 • Алла 08.08.2018 на12:21

  Доброго дня. Підкажіть, будь-ласка, чи вже є детальні роз’яснення, щодо необхідних документів та всіх особливостей процедури реєстрації самобудів до Закону про будівельну амністію ,анонсованих на липень 2018 року. Дякую.

  Ответить
  • LexStatus 27.08.2018 на12:23

   Доброго дня!

   Ми очікуємо детальних роз’яснень, щодо необхідних документів та всіх особливостей процедури реєстрації самочинно зведених будинків, відповідно до нового закону, у вересні 2018 року (за неофіційними даними). Поки що, на кінець липня, нам не надано офіційних інструкцій.

   Дякуємо за запитання! Щоб отримати додаткову інформацію, звертайтесь за номером (067) 506-07-07.

   З повагою, LexStatus.

   Ответить
 • Наталія 11.09.2018 на11:53

  Доброго дня.Скажіть, будь-ласка, чи вже є роз’яснення, щодо необхідних документів та всіх особливостей процедури реєстрації самобудів до Закону про будівельну амністію. Дякую.

  Ответить
 • Анатолий 13.09.2018 на18:54

  Пристроена комната 20м2 к части частного дома с небольшими отступлениями от стройпаспорта, выданного в 1996г . Заявление подписано одними соседями , а другими не подписано. Другие были как родственники и говорили, что тоже будут делать пристройку и потом вместе все будем оформлять. Но они умерли, а новые хозяева отказываються подписывать ввод пристройки в эксплуатацию, хотя сами провели реконструкцию без нашего согласования. Есть ли решение ситуации?

  Ответить
  • LexStatus 15.09.2018 на09:19

   Добрый день, Анатолий.

   Спасибо за вопрос. Да, есть решение Вашей ситуации.
   В первую очередь, для оценки “законности” пристройки, необходимо выяснить были учтены государственные строительные нормы или нет, для этого понадобятся замеры БТИ.
   После выяснения этой составляющей, можно утвердить порядок получения необходимых документов для регистрации прав собственности.
   Если Вам нужна в этом помощь или возникли дополнительные вопросы, звоните по номеру (067) 506-07-07.

   С уважением, LexStatus.

   Ответить
 • Володимир 20.09.2018 на07:50

  Добрий день. Підкажіть, будь-ласка, чи варто в даній ситуації розпочинати зараз процедури по узаконенню: є приватизована земельна ділянка з узаконеним старим будинком у селі (живуть батьки пенсіонери); на території цієї ж ділянки (подвір’я) у 2012 р. побудовано для молодої сім’ї (рідний син) 2-поверховий будинок (80 м.кв. жилої площі), на який є тех. паспорт, підведено і підключено газ, електрику, але впевненості, що він повністю узаконений немає. Мати пенсіонер власниця земельної ділянки з двома будинками (під одним номером подвір’я). Чи потрібно зараз починати процедуру по узаконенню нового будинку, щоб потім при переоформленні спадщини (ділянки з будинками) з матері на рідного сина не виникло ускладнень і штрафів? Якщо треба, то чи не це робити вже тоді при переоформленні спадщини, чи краще до кінця 2018 узаконити новий будинок? Наперед дякую за відповідь.

  Ответить
  • LexStatus 11.10.2018 на22:03

   Доброго дня!

   Дякуємо за запитання.
   У Вашій ситуації доцільніше зробити узаконення будинку до кінця 2018 року.
   Щоб отримати безкоштовну консультацію про порядок дій у Вашому випадку та процедуру узаконення, а також обговорити перелік необхідних документів, зверніться за номером (067) 506-07-07. Ми обов’язково допоможемо.

   З повагою, LexStatus.

   Ответить
 • Максим 24.09.2018 на12:29

  Добрый день!
  Подскажите пожалуйста, кто встречал информационные справки по соответствию места расположения? Как они выглядят?

  Ответить
  • LexStatus 11.10.2018 на22:04

   Добрый день!

   Не совсем понятно о каком информационно-справочном документе речь. Для того, чтобы выяснить этот вопрос, Вам лучше обратиться на нашу горячую линию по номеру (067) 506-07-07 для бесплатной консультации.

   С уважением, LexStatus.

   Ответить

Оставить комментарий